Antykwariaty Antykwariat wycena książek antykwarycznych szacowanie wartości książki cenne starodruki niemieckie angielskie francuskie łacińskie hebrajskie
O ANTYKWARIACIE
USŁUGI
KONTAKT
 Druki - wybór oferty
POLSKIE POLONICA
OBCOJĘZYCZNE
POSZUKIWANE
WYSZUKIWARKA KSIĄŻEK
WYCENA KSIĘGOZBIORU
SKRADZIONE ZAGINIONE
SKRÓTY UŻYTE W OPISIE

Antykwariat InterLibros świadczy usługi wyceny druków antykwarycznych.
Wyceniamy rzadkie druki, książki, starodruki, zwłaszcza w językach obcych.

Na podstawie danych dostarczonych drogą elektroniczną lub druków powierzonych do oględzin w siedzibie antykwariatu, szacujemy wartość książek w oparciu o specjalistyczne katalogi, historię przebiegu światowych aukcji antykwarycznych oraz opinie doradców zagranicznych.

Wycenę dokonujemy bezpłatnie, w wyjątkowych okolicznościach za ustaloną indywidualnie opłatą.

Standardowe dane:

imię i nazwisko autora
pierwsze słowa tytułu
rok wydania i nazwa oficyny
opis zawartości, ilość stron, ilustracji (opcjonalnie)
rodzaj oprawy (skórzana, grzbiet skórzany, płócienna, papierowa itp.) (opcjonalnie)

opis stanu zachowania treści oraz oprawy:(opcjonalnie)

braki kart lub ilustracji
ubytki i uszkodzenia kart treści, przedarcia, otworki po kornikach, ubytki narożników lub krawędzi stron, zagięcia kartek i zagniecenia, sfalowanie kartek - zob. więcej Antykwariat - wycena >>>
uszkodzenia karty przedtytułowej lub ostatniej białej - Antykwariat - wycena 2 >>>
zaplamienia i przebarwienia kart papierowych i oprawy - Antykwariat - wycena 3 >>>
uszkodzenia wyklejek, kart łączących od wewnątrz okładki z blokiem książki, zwłaszcza pęknięcia wyklejek w okolicach "wewnętrznej strony grzbietu" - Antykwariat - wycena 4 >>>
ubytki okładek i grzbietu - Antykwariat - wycena 5 >>>
uszkodzenia oprawy, pęknięcia wzdłuż grzbietu, rozdarcia, zarysowania, zniekształcenia narożników - Antykwariat - wycena 6 >>>
uszkodzenia kapitałek, wyszywanych tasiemek mocowanych na krawędziach grzbietu, górnej i dolnej - Antykwariat - wycena 7 >>>
uszkodzenie bloku, wypadnięcie składek, pojedynczych kartek, pęknięcie, poluźnienie, rozluźnienie szycia kartek - Antykwariat - wycena 8 >>>
pieczęci, notatki, sygnatury własnościowe

W razie trudności z dostarczeniem wymienionych danych prosimy o przesłanie e-fotografii po uprzednim uzgodnieniu szczegółów technicznych z pracownikiem antykwariatu.

Antykwariat zastrzega sobie prawo do odmowy dokonania wyceny bez podania przyczyn.

e-mail: magazyn@antykwariaty-antykwariat-antiquariat.waw.pl

InterLibros
Antykwariat - druki starodruki ulotki odezwy wizytówki cenne edycje bibliofilskie polskie
Wyszukiwarka antykwaryczna książek stare książki druki wycena starodruki
niemieckie angielskie francuskie łacińskie
Znajdź książkę książki poszukaj wyszukaj
Antiquariat - polnische Bücher Drucken polnisches Buch Polen
Antiquarian Bookshop - polish Books - Book Poland
Librairie ancienne le Bouquiniste - Livres littérature polonaise - Pologne
Antiquariaat - Poolse literatuur boeken Polen